bilgi@gumustasmakine.com 0 216 591 00 34
Kavakpınar Mah. Cemil Meriç Cad. Koruma San. Sit. G-BLOK No:137/7 İç Kapı No: 108 PENDİK / İSTANBUL

CNC Kayar Otomatları

Anasayfa >CNC Kayar Otomatları

Kayar otomat tezgahları yataklama ile çalışabildikleri için standart bir torna tezgahında işlenemeyecek derecedeki ufak çapta ya da uzunlukta parçaları işleyebilmek, uzun tornalama, delik delme, diş çekme işlemlerini oldukça hassas ve rijit bir şekilde bitirmek mümkündür. Kayar otomatta parça hareketlidir.

 

Kayar otomat tezgahı kurulumu, verimli işleme kapasitesi sayesinde küçük yüksek hacimli parçalar için eşsiz bir performans sunar. Ancak kompakt alan nedeniyle, kurulum ve takım değiştirme alanı sınırlıdır ve bu da kurulum süresinin uzamasına neden olabilir.

 

Kayar otomat tezgahı​ konfigürasyonu

Kayar otomat tezgahları, çok sayıda eksen, önden ve arkadan işleme, tornalama takımları, dönen takımlar ve delik delme takımları sunar. Tezgahlar büyük lotlarda 40 mm (1,5 inç) çapa kadar hassas parçaların verimli bir şekilde üretimi için optimize edilmiştir.

Malzeme, kılavuz burç içinden kayar ve yine malzeme kılavuz burç içinden itilen ikinci bir mil ile döndürülür. Malzeme hareketi fonksiyonları tezgahta Z ekseni görevi görür ve maksimum stabilite için takımlar kılavuz burcuna yakın durur.